faq

Najczęściej zadawane pytania

Czy można wycinać materiał grubości ok. 2-5cm lub więcej?
 
TAK, można wycinać tak grube materiały na zasadzie frezowania wielowarstwowego.
 

Co to jest frezowanie CNC?

Frezowanie CNC to rodzaj obróbki mechanicznej (zwanej skrawaniem) za pomocą wirującego narzędzia wieloostrzowego (frezu). W zależności od doboru narzędzia możemy ciąć dowolne kształty na dowolne grubości w różnego rodzaju materiałach. Dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów narzędziowych i wysokowydajnych głowic frezarskich z wymiennymi płytkami oraz wysokiej jakości narzędzi węglikowych, operacją frezowania w wielu przypadkach udaje nam się zastępować dodatkową obróbkę wykańczającą jak na przykład szlifowanie. Pozwala to na skrócenie czasu  produkcji oraz zmniejszenie kosztu produkcji przy zachowaniu żądanej jakości gotowych wyrobów.
 

Jakie są zalety spawania MIG?

- bardzo wysoka wydajność spawania
- możliwość spawania różnego typu materiałów
- bardzo dobra jakość spoin
- niskie koszty
- niewielkie odkształcenia spawanych elementów
- możliwość spawania elementów o szerokim zakresie grubości

Jakie są rodzaje spoin spawalniczych?
 
Spawanie MIG/MAG wykorzystuje elektrodę topliwą. Spawanie MIG polega, więc na łuku elektrycznego pomiędzy spawanym materiałem, a topliwą elektrodą, którą jest podawany w sposób ciągły drut. Spawania MIG odbywa się przy osłonie z gazu obojętnego tj. argon bądź hel. natomiast spawanie MAG w osłonie gazu CO2 lub mieszanki AR/CO2. Spawanie MIG jest najczęściej stosowane do spawania magnezy, miedzi, aluminium oraz innych metali nieżelaznych i ich stopów.

Jak odbywa się spawanie aluminium?

Spawanie aluminium odbywa się przy osłonie z gazu obojętnego, jest podatne na wtrącenia w postaci tlenku glinu oraz wodoru. Aluminium jest materiałem, który idealnie nadaje się do obróbki spawaniem. Można je spawać metodami takimi jak MIG dla materiałów grubości od 1mm i TIG dla materiałów grubości poniżej 1mm.
 

Nasze

usługi

Frezowanie cnc 2D

Frezowanie CNC 2D to obróbka materiału w płaszczyźnie XY. Obszar roboczy naszych maszyn pozwala nam na frezowanie płyt o długości 4m i szerokości 2m. Zapewniamy najwyższą precyzję i jakość frezowanych produktów. Wykonujemy usługi frezowania w dowolnym materiale.

Frezowenie CNC 3D

Za pomocą sterowanych numerycznie maszyn frezujemy i modelujemy w 3D w dowolnych materiałach. Jesteśmy w stanie podjąć się każdego zlecenia, nawet tego najbardziej skomplikowanego i wymagającego, dzięki frezowaniu w trzech płaszczyznach.

Grawerowanie

Grawerujemy różne wzory i kształty w każdym rodzaju materiału i tworzywie sztucznym przy pomocy maszyn sterowanych numerycznie.

Frezowanie cnc w sklejce

Frezowanie CNC w sklejce - materiał ten łatwo poddaje się obróbce, posiada wysoką wytrzymałość wobec małej grubości oraz niską przepuszczalność ciepła. Cechami sklejki są również stabilność wymiarowa i odporność na działanie wilgoci.

Frezowanie w tworzywach i laminatach

Na zlecenie klientów wycinamy produkty z rożnego rodzaju tworzyw takich jak polietylenu, PCV, PP. Wykonujemy również usługi w zakresie frezowanie CNC w laminacie HPL.

Frezowanie cnc aluminium

Oferujemy usługi cięcia produktów z aluminium, które spełniają wszelkie wymogi rynkowe pod względem oczekiwań klienta, jakości,pecyzji i tolerancji.

Laminaty i Kompozyty

Zajmujemy się produkcją wyrobów kompozytowych z włókna węglowego i szklanego.